OBJAVTE PONUKU HYBRIDNÝCH VOZIDIEL LEXUS

Lexus s hybridným pohonom bez nutnosti nabíjania je vždy pripravený vyraziť na cestu hneď, ako si sadnete za volant. Batéria hybridného systému sa dobíja počas jazdy, keď spomaľujete alebo brzdíte. Vďaka kombinácii zážihového motora a elektrického pohonu sú hybridné vozidlá Lexus bez nutnosti nabíjania ekologické a úsporné, no pritom praktické a komfortné. Žiadne káble. Žiadna nafta. Žiadny kompromis.

AKO FUNGUJE HYBRIDNÝ POHON?

Hybridné vozidlá lexus bez nutnosti nabíjania

Hladší štart

Batéria s interným dobíjaním je vždy pripravená

Jednoducho nasadnite a vyrazte. Vďaka internému dobíjaniu bude batéria pripravená vždy, keď si sadnete za volant – žiadne pripájanie k elektrickej sieti ani nočné nabíjanie.

V meste oceníte výhody plne elektrického režimu EV, v ktorom vozidlo pri nižších rýchlostiach nevypúšťa žiadne emisie a nespotrebúva žiadne palivo*. Vďaka svižnosti a skvelej ovládateľnosti budete aj na najrušnejších mestských križovatkách ako vo svojom živle.

*V momentoch, keď je pri nízkej rýchlosti potrebný extra výkon, pripája sa spaľovací motor.

Kombinovaný výkon

Jazdite s pohonom, ktorý neustále vhodne kombinuje zážihový a elektrický motor

Vďaka dvom zdrojom energie je hybridný pohon Lexus výkonný aj hospodárny.

Hybridný systém, hladko kombinujúci silu zážihového a elektrického motora, sleduje jazdné podmienky a podľa potreby koordinuje oba zdroje hnacej sily, či už pri akcelerácii, v hustej premávke alebo pri rýchlejšej jazde ustálenou rýchlosťou.

Inteligentnejšie brzdenie

Systém rekuperačného brzdenia získava energiu vždy, keď spomaľujete

Hybridný pohon Lexus bez nutnosti nabíjania nikdy nemrhá energiou.

Batéria sa dobíja počas celej jazdy a to nielen samotným pohybom vozidla, ale aj pri státí či pri brzdení. Náš systém rekuperačného brzdenia dokáže vyťažiť ešte viac energie.